mohamad hashemi ایـــــــران - شعارهای تبلیغاتی نامزدهای ریاست جمهوری 92
 
 
تاریخ :  شنبه پنجم اسفند ۱۳۹۱
نویسنده :  mohamad hashemi

نبرد نامزدهای انتخابات در میدان «شعارهای تبلیغاتی»/ مشایی «مظلوم‌تر از بهشتی»، ولایتی «طبیب سیاست» و مردی که «خوب حرف نمی‌زند» + جدول همه شعارهای مطرح شده


ساختمان سفید پاستور و قبای ریاست جمهوری آنقدر وسوسه برانگیز است که این روزها از هر گوشه ای عَلَم کاندیداتوری بلند شود تا شاید راه به پاستور ببرند. و در این میان شعارهای انتخاباتی و میتینگ‌های سیاسی نخستین گام انتخاباتی برای نشستن بر صندلی ریاست جمهوری است.


به گزارش نامه، یازدهمین آوردگاه انتخابات ریاست‌جمهوری 24 خردادماه‌ رقم خواهد خورد. انتخاباتی که بسیاری از سیاسیون و تحلیل‌گران آن را با توجه به شرایط داخلی کشور در بعد اقتصادی و تنش‌های سیاسی پیش آمده بین سه قوه از یک سو و شرایط خارجی به دلیل التهاب‌آفرینی‌ها بر سر پرونده هسته‌ای و اعمال تحریم‌های اقتصادی ناشی از آن دارای اهمیت بسیار می‌دانند. شاید از همین روست که «اقتصاد»، «سیاست خارجی» و « اعتدال» کلید واژه‌های این روزهای سخنان کاندیداها و شعارهای انتخاباتی آنها شده است.

یکی سخن از  «دولت رفاه» می زند و دیگری مدعی به میدان آوردن « دولت قانون» است، گروهی برای «پیشرفت» ائتلاف می‌کنند و دیگرهایی هم هستند که خود با گفتمان «پیشرفت اسلامی» یا « ایجاد کشور پیشرفته اسلامی» به جنگ با رقبا می روند. سرداری  از «برنامه ریزی اقتصادی مبتنی بر عقل و منطق» می گوید و سرداری دیگر «عبور از تحریم ها و دولت امید» را مطرح می کند. دیپلماتی بر «میزان رای ملت» تاکید دارد و نماینده ای که «مشارکت حداکثری» را مهم می داند. در این میان  هستند دولتی‌هایی که دل به «بهار» و «مدیریت جهانی» و «مهر» و «مهدویت» بسته اند.


اسامی کاندیداها

شعارهای انتخاباتی

اسفندیار رحیم مشایی

چهره جنجالی دولت این روزها به شدت رسانه‌ای شده است. اگرچه شعار انتخاباتی «زنده باد بهار» شعاری است که این روزها به وفور در رسانه ها مطرح می شود اما «پیش به سوی فتح خیبر»، «مظلوم تر از بهشتی» و «خدوم تر از رجایی» هم از دیگر شعارهای انتخاباتی منتسب به اوست.

طیف دولتی‌ها

اگرچه اسفندیار رحیم مشایی را کاندیدای اصلی دولت می دانند اما دیگر کاندیداهایی نیز مطرح هستند که قرار است با شعارهایی همچون «مدیریت جهانی»، «انسان کامل»، «مهر»، «محبت» و «مهدویت» که در این سال های اخیر به کرّات در سخنرانی های رئیس جمهور از آنها نام برده می شود. وارد گود رقابت شوند.

محسن رضایی

دبیر مجمع تشخیص مصلحت نظام و پای ثابت رقابت‌های انتخاباتی ریاست جمهوری قصد دارد با شعار «جامعه امید، دولت فراگیر» کاندیداتوری خود را اعلام کند. برخی نیز شعار «عبور از تحریم ها و دولت امید» را به وی نسبت می‌دهند.

ائتلاف 1+2

در ائتلاف سه گانه متشکل از غلامعلی حدادعادل، محمدباقر قالیباف و علی اکبر ولایتی برای شعار انتخاباتی، روی عبارت «ائتلاف برای پیشرفت» توافق شده است.

محسن مهرعلیزاده

مهرعلیزاده می‌گوید که اگر شرایط فراهم باشد قطعا در انتخابات ریاست‌جمهوری 92 کاندیدا خواهد شد و شعار وی در انتخابات هم «دولت رفاه» خواهد بود.

حسن روحانی

رییس مرکز تحقیقات استراتژیک مجمع تشخیص مصلحت نظام و روحانی دیپلمات کشور که از او به عنوان گزینه دولت وحدت ملی نام می برند با با راهبرد انتخاباتی «میزان رای ملت است» می آید.

محمدرضا باهنر

مرد لابی‌های پنهان مجلس بعد از 6 دوره نمایندگی این روزها به یکی از کاندیداهای اصلی انتخابات تبدیل شده و می گویند با شعار انتخاباتی «صدای پای اعتدال» به میدان خواهد آمد.

علیرضا زاکانی

از محافل نزدیک به زاکانی خبر می‌رسد که او در صورت اعلام کاندیداتوری، گفتمان «پیشرفت اسلامی» را مطرح خواهد کرد.

حسن سبحانی

سبحانی؛ استاد اقتصاد و نماینده پیشین مجلس این روزها خود را مهیای انتخابات ریاست جمهوری می کند و می گوید «دولت قانون» را تشیل خواهد داد.

علی اکبر ولایتی

ولایتی اگرچه در قالب ائتلاف سه گانه این روزها تحرکات انتخاباتی خود را دنبال می کند اما هواداران او می گویند ولایتی با شعار «طبیب سیاست آمد» به میدان انتخابات خواهد آمد.

محمد شریعتمداری

وزیر بازرگانی دولت اصلاحات هم دیگر چهره اقتصادی است که بارها از «جنبش اعتدال خواه ایران» سخن گفته و برخی گمانه‌ها «اعتدال» را کلیدواژه اصلی شعار و برنامه انتخاباتی او می دانند.

محمدعلی نجفی

از دیگر کاندیداهای احتمالی انتخابات ریاست جمهوری محمد علی نجفی، عضو اصلاح طلب شورای شهر تهران است. می گویند «باز کن پنجره را تا اندیشه هوایی بخورد» شعار انتخاباتی نجفی خواهد بود.

علی نیکزاد

علی نیکزاد؛ وزیر راه، مسکن و شهرسازی، معروف به وزیر مسکن مهر با شعار «بار دیگر مردی از جنس مردم» و « مردی که خوب حرف نمی‌زند ولی خوب عمل می‌کند» پا به عرصه یازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری خواهد گذاشت.

مصطفی کواکبیان

«مشارکت حداکثری مردم با تحقق حقوق ملت، اخلاق انتخاباتی و نهادمندی حزبی»، شعار انتخاباتی منتسب به کواکبیان و حزب مردمسالاری تشکل سیاسی وابسته به او در انتخابات پیش رو است.

محمدباقر قالیباف

شهردار پایتخت اگرچه این روزها از او به عنوان به یکی از اضلاع ائتلاف سه گانه نام برده می شود اما برخی تحرکات جداگانه ار نیز دنبال می کند. «برنامه ریزی اقتصادی با عقل و منطق» شعار انتخاباتی منتسب به اوست.

علی فلاحیان

وزیر اطلاعات دولت سازندگی با شعار «ایجاد کشور پیشرفته اسلامی» در انتخابات ریاست جمهوری اعلام نامزدی کرد.
:: برچسب‌ها: علیرضا زاکانی, حسن سبحانی, انتخابات, شعارهای انتخاباتی نامزدهای ریاست جمهوری
حضرت علی (ع) فرموده است : " الامر بالمعروف افضل اعمال الخلق" برترین اعمال خلق امر به معروف کردن است.